‘Veluwse vetkoning’ uit Ermelo maakt miljoenen over aan de staat

De voormalig ondernemer Cees B. uit Ermelo, bekend als de ‘vetkoning van de Veluwe’, heeft een bedrag van 5,1 miljoen euro overgemaakt aan de rijksoverheid. Het gaat om criminele winsten die hij verdiende met fraude bij zijn bedrijf Biodiesel Kampen, dat in 2019 ten onder ging.

Biodiesel Kampen produceerde brandstof uit frituurvet en behaalde later miljoenenwinsten met vervalste certificaten. Eigenaar Cees B. werd in twee strafzaken veroordeeld tot celstraffen van tien maanden voorwaardelijk en twee jaar, naast de verplichting om de criminele winsten af te dragen.

Volgens dagblad De Stentor was het bedrag van 5,1 miljoen euro onderdeel van een tweede strafzaak. De rechtbank heeft de zaak maandag afgesloten, nu aan alle voorwaarden voor de afdracht is voldaan. Eerder werd onder andere door de curator en Shell al een bedrag van tientallen miljoenen afgedwongen in verband met dezelfde fraudepraktijken.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *