De provinciale weg N302 tussen Harderwijk en Ermelo wordt deze zomer twee maanden afgesloten voor werkzaamheden. De provincie Gelderland en de gemeente Harderwijk gaan de weg aanpassen om de verkeersveiligheid te verbeteren.
De zogenoemde Leuvenumseweg is een van de gevaarlijkste wegen van Gelderland. Sinds december 2018 rukten hulpdiensten er 62 keer uit voor een ongeval met letsel. Omwonenden pleiten al jaren voor maatregelen.
De werkzaamheden starten op 1 juni en duren tot en met 31 juli. In die periode is doorgaand verkeer niet mogelijk tussen de A28 bij Harderwijk en de rotonde richting Ermelo. Voorafgaand aan de werkzaamheden zijn al 59 bomen gekapt om ruimte te maken voor aanpassingen aan de weg.
Tijdens het project worden onder meer meerdere middengeleiders aangelegd, oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers verbeterd en een linksafstrook richting de Watertorenweg gerealiseerd. Ook krijgt de weg stil asfalt om geluidsoverlast voor omwonenden te beperken.
Tijdens de afsluiting wordt verkeer tussen Harderwijk en Apeldoorn omgeleid via de A28 en A1.


