Natuurbrand op militair oefenterrein ’t Harde houdt brandweer voorlopig nog bezig

Op het artillerieschietkamp ’t Harde op de Veluwe is woensdag een grote natuurbrand uitgebroken. De brandweer is nog volop bezig met nabluswerkzaamheden en het controleren van het gebied om te voorkomen dat het vuur opnieuw oplaait. De brand houdt grote delen van de Veluwe in zijn greep.

De brand ontstond woensdagochtend op het oefenterrein van Defensie. Het vuur verspreidde zich over een groot natuurgebied. Volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland ging het om ongeveer 500 hectare. Een deel van de brand werd woensdagavond onder controle gemeld, maar het incident was toen nog niet volledig beëindigd.

Bij de bestrijding werd grootschalig opgeschaald. Brandweerkorpsen uit meerdere regio’s kwamen helpen en Defensie zette meerdere helikopters in om water te droppen. Ook werden drones ingezet om brandhaarden sneller te lokaliseren. Vanwege rookontwikkeling werden metingen uitgevoerd in omliggende dorpen, buurten en campings, onder meer richting Nunspeet.

De oorzaak van de brand wordt onderzocht. Tijdens het incident zijn in de omgeving meerdere knallen gehoord, maar het is nog niet duidelijk of dit verband houdt met oefeningen op het terrein. De Koninklijke Marechaussee onderzoekt of er tijdens militaire activiteiten iets is gebeurd dat de brand kan hebben veroorzaakt.

Door de droogte geldt in heel Gelderland momenteel risicofase 2 voor natuurbranden. Dit betekent dat branden sneller kunnen ontstaan en zich onvoorspelbaar kunnen uitbreiden.

De brandweer roept bezoekers van natuurgebieden op extra voorzichtig te zijn. Tips om natuurbranden te voorkomen zijn te vinden op www.brandweer.nl.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *