Ermelo stuurt aan op invoering blauwe papiercontainer

Inwoners van Ermelo krijgen naar verwachting een blauwe papiercontainer voor de inzameling van oud papier. Daarmee komt waarschijnlijk een einde aan de traditionele papierinzameling door vrijwilligers van lokale verenigingen.

Volgens het college van burgemeester en wethouders is de overstap nodig vanwege veiligheidsrisico’s. Hoewel er de afgelopen vijf jaar geen incidenten zijn geregistreerd, achten de gemeente en afvalinzamelaar Omrin het risico op ernstige ongevallen te groot om het huidige systeem voort te zetten.

De verandering heeft gevolgen voor het verenigingsleven. Lokale verenigingen verliezen gezamenlijk naar schatting 75.000 euro aan jaarlijkse inkomsten. De gemeente wil gedurende vijf jaar zoeken naar alternatieve werkzaamheden om deze inkomsten deels te compenseren. Daarna volgt eventueel een afbouwregeling van drie jaar.

Met de invoering van de blauwe container moet de inzameling van oud papier voor inwoners eenvoudiger en betrouwbaarder worden. Over de precieze uitvoering en de kosten zijn nog geen definitieve besluiten genomen.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *