Harderwijk onderzoekt hoe bezoekers naar binnenstad komen

De gemeente Harderwijk onderzoekt hoe bezoekers naar het centrum komen, hoe vaak zij de binnenstad bezoeken en hoeveel zij er besteden. Inwoners en bezoekers kunnen hiervoor een online vragenlijst invullen.

Het onderzoek wordt in opdracht van de gemeente uitgevoerd door Platform Binnenstadsmanagement in samenwerking met adviesbureau Movares. Daarnaast worden in september en oktober op verschillende locaties in de binnenstad bezoekers rechtstreeks ondervraagd over hun bezoek.

Onderwerpen zijn onder meer het vervoermiddel waarmee bezoekers naar het centrum komen, de reden van hun bezoek, de bezoekfrequentie en de duur van het verblijf. Ook wordt gekeken naar het bestedingsgedrag van bezoekers.

Het onderzoek maakt deel uit van een breder onderzoek onder bezoekers van meerdere Nederlandse en Vlaamse centrumgebieden. De resultaten voor Harderwijk worden begin 2027 verwacht.

De gemeente wil de uitkomsten gebruiken om samen met ondernemers keuzes te maken over de bereikbaarheid en het parkeren in de binnenstad. De online vragenlijst kan via het Online Stadsgesprek van de gemeente worden ingevuld.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *