Zeewolde heeft een nieuwe jeugdraad voor het schooljaar 2026-2027. Burgemeester Bram Harmsma installeerde de raad afgelopen woensdag. De achttien leden, afkomstig van negen basisscholen in de gemeente, legden tijdens de bijeenkomst de officiële belofte af.
De jeugdraad bestaat uit kinderen van 10 tot en met 13 jaar die in groep 7 of 8 van de basisschool zitten. Van (bijna) iedere basisschool in Zeewolde nemen twee leerlingen deel: één uit groep 7 en één uit groep 8. De gemeente heeft naast de gemeenteraad al sinds 2008 een jeugdraad.
De jeugdraad wil Zeewolde mooier, leuker en veiliger maken. De leden krijgen de gelegenheid om mee te denken en mee te praten over voorzieningen en activiteiten voor kinderen. Daarbij gaat het onder meer om speelterreinen, groenvoorzieningen en andere initiatieven die het leven van jonge inwoners aangenamer kunnen maken.
De raad komt één keer per maand op donderdagmiddag bijeen. Daarnaast beschikt de jeugdraad jaarlijks over een eigen budget van 2.500 euro. De leden bepalen zelf waaraan dit bedrag wordt besteed. Zo kunnen zij plannen realiseren die zij belangrijk vinden voor kinderen in Zeewolde.
Concrete resultaten
De afgelopen jaren heeft de jeugdraad verschillende initiatieven ondersteund en gerealiseerd. In 2026 maakte de raad het klimrek en het trapveldje op het Lanterstrand mogelijk. Een jaar eerder droegen de leden bij aan de nieuwe keuken van Stichting De Basisz.
In 2024 bouwde de jeugdraad Zeewolde op miniformaat na met LEGO. De jeugdraad van 2022-2023 koos voor een opblaasbaar parcours bij het strand, dat tijdens de zomer op verschillende momenten werd geplaatst. Ook de parasols op het Woldstrand kwamen er dankzij de inzet van de jeugdraad.
Met de installatie van de nieuwe leden krijgt een volgende groep basisschoolleerlingen de kans om ideeën aan te dragen en mee te beslissen over voorzieningen en activiteiten voor de jeugd in Zeewolde.
Fotocredits: gemeente Zeewolde


