Gemeente Harderwijk deelt gratis bomen uit aan inwoners

De gemeente Harderwijk heeft vorige week aangekondigd 100 bomen beschikbaar te stellen voor inwoners. Dit initiatief maakt deel uit van het gemeentelijke bomenbeleid, waarbij voor elke gekapte boom gemiddeld 1,5 nieuwe bomen worden teruggeplant. In situaties waarin herplant op dezelfde locatie niet mogelijk is, stelt de gemeente extra bomen beschikbaar aan inwoners om in particuliere tuinen te planten.

De belangstelling voor de actie bleek groot. Alle 100 bomen werden in korte tijd aangevraagd en zijn inmiddels vergeven. Volgens de gemeente onderstreept dit de brede betrokkenheid van inwoners bij het vergroenen van hun leefomgeving en het versterken van biodiversiteit in de stad.

Inwoners die deze ronde geen boom hebben kunnen aanvragen, krijgen volgend jaar opnieuw de gelegenheid. De gemeente Harderwijk is voornemens de actie dan te herhalen.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *