Harderwijkse ondernemers vrezen omzetverlies door afschaffing gratis parkeren

Een groep ondernemers uit de Harderwijkse binnenstad heeft het gemeentebestuur opgeroepen het besluit om gratis parkeren af te schaffen te heroverwegen. Volgens de ondernemers leidt het verdwijnen van de regeling tot een daling van het aantal bezoekers, omdat consumenten zouden uitwijken naar omliggende gemeenten waar parkeren nog wel kosteloos of goedkoper is.

Gratis parkeren werd jarenlang ingezet als middel om de aantrekkelijkheid van de binnenstad te vergroten. Met de voorgenomen wijziging vrezen ondernemers dat dit voordeel verdwijnt en de concurrentiepositie van Harderwijk verzwakt. Zij benadrukken dat het besluit directe gevolgen kan hebben voor de omzet, met name in de detailhandel en horeca.

Het gemeentebestuur geeft aan dat de parkeerregeling onderdeel is van een bredere herziening van het parkeerbeleid, waarbij zowel financiële overwegingen als doorstroming en leefbaarheid van de binnenstad worden meegewogen. De discussie over de toekomst van het gratis parkeren wordt de komende weken in de gemeenteraad voortgezet.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *