Vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijf Terschuur: 62.000 legkippen geruimd

In Terschuur, in het hart van de Gelderse Vallei, is op een pluimveebedrijf vogelgriep vastgesteld. Het ministerie van Landbouw bevestigt dat alle 62.000 legkippen op het bedrijf worden geruimd om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

De ontdekking heeft grote impact op de regio, waar de pluimveesector sterk geconcentreerd is. Binnen een straal van tien kilometer rond het getroffen bedrijf bevinden zich maar liefst 182 andere pluimveehouderijen, verspreid over omliggende plaatsen zoals Barneveld, Voorthuizen, Kootwijkerbroek en Zwartebroek. Voor deze bedrijven geldt verhoogde waakzaamheid en strikte monitoring.

Direct na de melding is een vervoersverbod ingesteld. In het gebied mogen voorlopig geen kippen, eieren, mest of ander risicovol materiaal worden vervoerd. Dit kan economische gevolgen hebben voor pluimveehouders en handelsbedrijven in de omgeving, aangezien logistieke ketens tijdelijk worden stilgelegd.

Vogelgriep is zeer besmettelijk en bepaalde varianten zijn dodelijk voor pluimvee, dat door de intensieve huisvesting extra kwetsbaar is. Omdat de risico’s al langere tijd toenemen, geldt sinds vorige maand landelijk een ophokplicht. Hierdoor moeten kippen verplicht binnen worden gehouden om contact met wilde vogels te voorkomen.

De komende dagen wordt onderzocht hoe het virus het bedrijf heeft kunnen bereiken en of zich meer besmettingen voordoen in de regio.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *