De gemeente Harderwijk beheert steeds meer bermen op een natuurvriendelijke manier. Bermen spelen een belangrijke rol voor planten, insecten en vogels. Vooral bijen, vlinders en andere insecten vinden er voedsel, schuilplekken en voortplantingsmogelijkheden.
Binnenkort start de gemeente weer met het maaien van de bermen. Dit gebeurt gefaseerd, waarbij niet alle bermen tegelijk worden gemaaid. Bij dit zogenoemde fasenmaaien blijven delen van gras en bloemen bewust staan, zodat er voldoende leefruimte en voedsel beschikbaar blijft voor insecten.
De meeste bermen worden twee keer per jaar gemaaid, in mei of juni en in september. Bermen die al voldoende natuurwaarde hebben, worden uitsluitend in september gemaaid.
Volgens de gemeente draagt deze aanpak bij aan de vergroting van de biodiversiteit in Harderwijk, een doel dat door de gemeenteraad is vastgesteld. Op verschillende locaties worden gazons omgevormd tot bloemrijke bermen en worden extra struiken aangeplant. Dit moet zorgen voor meer leefgebied voor insecten, vlinders en vogels.
De gemeente benadrukt dat bermen die er ruiger uitzien vaak juist een hogere ecologische waarde hebben en bijdragen aan een gevarieerdere leefomgeving.


