Jongerencentrum Chill-Out in Nijkerk voorzichtig weer open na bedreigingen en overlast

Jongerencentrum Chill-Out in Nijkerk opent geleidelijk weer de deuren. Begin februari werd het centrum gesloten vanwege doodsbedreigingen aan het adres van jongerenwerkers. Chill-Out, waar jongeren normaal gesproken terecht kunnen voor activiteiten en begeleiding, start met beperkte openingstijden en werkt voorlopig op afspraak.

De overlast in Nijkerk, die zich al geruime tijd voordoet, wordt veroorzaakt door een groep jongeren, waarvan een aanzienlijk deel zich voortbeweegt op fatbikes. Deze groep heeft zich schuldig gemaakt aan vandalisme en verstorend gedrag in de openbare ruimte, waaronder een incident waarbij schade werd toegebracht aan de plaatselijke ijsbaan. Lokale autoriteiten en handhavers proberen grip te krijgen op de situatie, maar de problematiek blijft aanhouden.

Na de sluiting wordt het centrum stapsgewijs weer geopend. Over twee weken wordt geëvalueerd of Chill-Out zijn reguliere openingstijden kan hervatten of dat het voorlopig alleen op afspraak toegankelijk blijft. De gemeente en betrokken instanties blijven de situatie nauwlettend volgen. De gemeenschap maakt zich intussen nog steeds grote zorgen over de aanpak van de jeugdproblematiek in de gemeente.

Facebook
Twitter
WhatsApp

Gerelateerde berichten

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *