De gemeente Harderwijk heeft een kansrijke locatie gevonden voor een nieuw keerspoor, buiten de bebouwde kom ten oosten van de N302. Van de onderzochte locaties is deze plek volgens de gemeente het best inpasbaar, met naar verwachting de minste gevolgen voor de omgeving en lagere kosten.
Het keerspoor moet het mogelijk maken om in de toekomst twee extra treinen per uur te laten rijden tussen Amersfoort, Nijkerk en Harderwijk. Daarmee moet de treinverbinding in de regio verbeteren en meer reizigerscapaciteit ontstaan, mede met het oog op de geplande woningbouw.
Op 18 november bespreekt de provincie Gelderland de locatiekeuze met Provinciale Staten. Daarna volgt een verdere uitwerking van de plannen. Daarbij wordt ook gekeken naar maatregelen voor de veiligheid bij spoorwegovergangen en de mogelijke verlenging van perrons.
In de volgende fase kunnen inwoners en andere belanghebbenden opnieuw reageren en meedenken over de plannen. Meer informatie staat op de website van de provincie Gelderland.


