Een riviercruiseschip is vastgelopen op het Wolderwijd bij Harderwijk, net buiten jachthaven De Knar. Het schip, De Nassau, kwam vast te zitten in een ondiep gedeelte buiten de vaargeul.
Volgens dagblad de Stentor gebeurde het incident in de ochtend tijdens een vaartocht vanuit de gemeentehaven van Harderwijk. Het schip wordt gebruikt voor fiets-vaarvakanties en biedt plaats aan maximaal 65 passagiers.
Meerdere sleepboten werden ingezet om het schip los te trekken. De passagiers konden hun reis per fiets voortzetten richting Huizen. De recreatievaart ondervond beperkt hinder van de bergingswerkzaamheden.
Boat Bike Tours gaat voorlopig uit van een menselijke fout, waarbij vermoedelijk aan de verkeerde zijde van een boei is gevaren. Het schip heeft inmiddels de haven van Huizen bereikt.


